Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

Od nápadu k cíli. Od nápadu? Vlastně mne napadá, že tento název není úplně správný. Na začátku totiž není myšlenka, nápad nebo osvícený záblesk, ale bolest. Ano, taková obyčejná hloupost, bolest. Bolest při nákupu bot, bolest při každém kroku, než nové boty „rozchodím" a s bolestí v srdci boty vyhazuji, protože se rozpadly dříve, než jsem je „rozchodila". A tak naivně kupuji další a další boty a znovu se snažím uvěřit prodavačce, že jsou kožené a „povolí". Boty jsou boty, nemají uši a neslyší, že mají být pohodlné, povolené a přizpůsobené mému chodidlu. Boty jsou boty, schránka, obal. Já si takto balím, schovávám, šněruji a uzavírám nohy už přes půl století. Chodím v lodičkách, pohorkách, balerínách, botaskách. Každé jsou jiné a přece stejné. Ve všech trpím bolestí a těším se na okamžik, kdy je zuji.

Bolest většinou vede lidi k lékaři, proto i já jsem se obrátila na specialistu v ortopedii s nadějí na vyléčení. Kromě návodu na cvičení jsem vyslechla radu: „Co nejvíce chodit naboso."

Naboso? Kde mám chodit naboso? Ve městě si mohu vybrat, zda chci šlápnout do psího exkrementu nebo slizkého žlutozeleného plivance. Na zastávkách pozor na odhozené zbytky cigaret, některé mohou být ještě žhavé. Lesní vyšlapané cestičky se velmi podobají městským chodníkům. Volné části lesa jsou vhodné pro masochisty nebo procházku v holínkách, protože nejsou zanedbané, jen jsou ponechány přírodnímu koloběhu.

Stezky a různé chodníčky s rozmanitým povrchem sice „rostou jako houby po dešti", ale často jsou součástí areálu mateřských škol nebo wellness center.

A teď už přichází na scénu onen zmiňovaný nápad. Nebude to snadné. Několik desítek, ba i stovek hodin práce, možná i dřiny. Já si vytvořím chodníčky pro chůzi naboso na vlastní zahradě. Pořádně dlouhé a klikaté. Mohu chodit stále dokola i několik set metrů. Proč jen já? Můžete osvobodit své nohy a procházet se i Vy. Můžete vyzkoušet všechny povrchy nebo jen přešlapovat v těch, které jsou Vám příjemné. Můžete intenzivně masírovat svá chodidla nebo jen relaxovat ve stínu stromů uprostřed zahrady.

 

 

 __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 Partner

kudyznudy-RGB